Czy umiemy wyobrazić sobie ulice dużych miast pozbawione systemów informacyjnych, znaków, drogowskazów?

Wayfinding

Wayfinding

Czy umiemy wyobrazić sobie ulice dużych miast pozbawione systemów informacyjnych, znaków, drogowskazów? Czy możliwe jest odnalezienie drogi prowadzącej do konkretnego miejsca wewnątrz budynku, bez nadania odpowiednich wskazówek, które poprowadzą gościa do celu? System informacji wizualnej jest niezwykle ważny w obecnej formie przekazywania informacji i znaczących komunikatów. Wayfinding to sposób rozwiązywania przestrzennych problemów związanych z poruszaniem się i odnalezieniem miejsca docelowego. Umiejętność odczytywania znaków graficznych pozwala łatwo odnaleźć się w danej przestrzeni i pomieszczeniu. Właściwe oznakowanie gwarantuje bezproblemowe odnalezienie danej ulicy, budynku, firmy, pokoju, a ostatecznie również konkretnego miejsca. O tym, jak projektować dane znaki, by były jednocześnie nowoczesne, pomocne i designerskie wiedzą dobrze przedstawiciele Urban Kolor – specjaliści od reklamy wizualnej zewnętrznej i wewnętrznej.

Informacje w formie napisów, znaków, obrazów otaczają nas wszędzie – na ulicach, w biurach, w budynkach mieszkalnych – bez nich ciężko byłoby poruszać się w przestrzeni miejskiej i publicznej. Wayfinding to sposób, w jaki rozwiązywane są przestrzenne problemy. Znaki graficzne wskazujące kierunek drogi, szyldy z nazwami marek i firm, banery reklamowe zawierające adres firmy, oznakowania budynków, ścian, poszczególnych miejsc w przestrzeniach biurowych – wykorzystując możliwości, jakie daje dzisiaj design, możliwe jest stworzenie takich drogowskazów, które jasno i czytelnie wskażą bezpieczną drogę do celu. Często nawet nie zastanawiamy się nad istnieniem tych znaków i traktujemy je jako oczywiste rozwiązania. Właściwie usystematyzowany wayfinding nie pozwala długo zastanawiać się nad wykorzystywanymi w przestrzeni publicznej znakami.

Co to oznacza w praktyce? Jeśli drogowskazy i informacyjne znaki graficzne są możliwe do automatycznego odczytu i rozpoznania przez nasz umysł, stają się wtedy niemal niezauważalne, ponieważ nie musimy zastanawiać się i głowić, co faktycznie oznacza dana wskazówka. Systemy graficznych oznaczeń wykonywane przez Urban Kolor są dodatkowo tworzone ze starannością o każdy szczegół i detal, przy wykorzystaniu najnowszych technologii i najwyższej jakości materiałów oraz narzędzi i maszyn. Wszystkie zlecenia realizowane są przez specjalistów o dużym doświadczeniu i wysokiej wiedzy, którzy mają świadomość, jak ważne jest stworzenie w pełni funkcjonalnego znaku, baneru, kasetonu reklamowego lub informacyjnego, który pozwoli odbiorcy prawidłowo określić swoje położenie i zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi dalszej drogi. Dodatkowo, wykorzystanie w tworzonych materiałach elementów identyfikacji wizualnej firmy zwiększa świadomość marki, wpływa na budowanie jej wizerunku i pozwala rozwinąć stopień rozpoznawalności przedsiębiorstwa oraz oferowanych przez nie usług i produktów.

O nas

Jesteśmy producentem reklamy wizualnej. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie reklamy zewnętrznej i wewnętrznej.

Profesjonalizm

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie dbając o najmniejsze szczegóły. Działamy na terenie Wrocławia jak i całej Polski.

Technologia

Posiadamy własny park maszynowy, monterów, inżynierów dzięki temu klient ma pewność że zlecona nam usługa zostanie wykonana właśnie przez nas.

Kontakt

Wiesz już o nas naprawdę wiele. Jeśli spodobało Ci się to co przeczytałeś, lub masz jakieś pytania skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

  • 1 Telefon

    +48 780 187 074

  • 2 Email

    info@urbankolor.pl

  • 3 Adres

    ul. Byczyńska 16, Wrocław

Łukasz
Wizytówka google

Współpracuję z Urbankolor przy promocji i wykończeniach inwestycji deweloperskich oraz szeroko rozumianej poprawie estetyki miasta. Są naprawdę dobrzy i pozytywnie wkręceni w tą robotę.

Krystian
Wizytówka Google

Profesjonalne usługi, duży wybór możliwości, kreatywny zespół, otwarty na nowe wyzwania. Realizują zlecenia i te małe i te duże. Pełen profesjonalizm!

Marcin
Facebook

Doskonała jakość usług, szybka realizacja projektu, profesjonalne podejście na każdym etapie od samego początku. A do tego mili i sympatyczni panowie.

Urban Kolor

Opinie
klientów

Kontakt

Napisz

do nas